O nás

Historie

První tiskárnu v Semilech založil r. 1888 Antonín Švejnar. Protože se mu však dobře nevedlo, prodal závod v roce 1900 Josefu Glosovi. Pod jeho vedením získala tiskárna brzy dobrou pověst. Původní budova tiskárny stávala v Semilech na Komenského náměstí. V roce 1909 se Josef Glos rozhodl postavit novou budovu tiskárny ve Špidlenově ulici. Josef Glos byl člověk činorodý a v následujících letech svou firmu neustále rozšiřoval a modernizoval.


Po únoru 1948 byla tiskárna znárodněna a začleněna do podniku Východočeských tiskáren Pardubice.


Po restituci byla v lednu roku 1992 založena nová společnost TISKÁRNA GLOS SEMILY, s.r.o. Budova tiskárny však byla ve zchátralém stavu a byla vybavena zastaralou technikou knihtisku. Bylo nezbytné přistoupit k postupné modernizaci provozu na ofsetový tisk s využitím výpočetní techniky, rozšířit knihařské zpracování a zaškolit nové pracovníky na tuto náročnou techniku.

Historie
Tiskařský stroj

Současnost

V současné době je tiskárna vybavena moderní technologií ofsetového a digitálního tisku. Je zaměřena na tisk náročných odborných publikací, časopisů, kalendářů, propagačních materiálů, hospodářských tiskopisů, číslovaných přímo propisovacích tiskopisů, velkoformátových fotoobrazů a bannerů, samolepek, bloků, vizitek, atd. Samozřejmostí je zmodernizovaná kvalitní knihárna.


Tiskárna disponuje rovněž DTP pracovištěm a přípravou tisku přímým osvitem tiskových desek CTP. Grafické studio. Vlastní nákladní dopravou je zajištěna doprava zakázek jak v tuzemsku, tak do zahraničí.

Spojte se s námi!

Pokud máte představu, co potřebujete, můžete rovnou využít tiskarna@glos.cz nezávazné kalkulace, nebo nám můžete zanechat zprávu pomocí tohoto formuláře